Chcete mít krásně zářivé vlasy? Použijte olivový olej!

21.11.2020

Jedna ingredience, která mě pravidelně doprovází již od 16 let a to bude už nějaký ten pátek. :) A mé vlasy jsou stále zdravé, zářivé a pevné. Zákaznice a kamarádky se mě často ptají... Co za tím stojí?

Jednou z prvních věcí, kterou naprosto nevynechávám je pravidelná návštěva kadeřníka (někdy domácí operace ho ho ho :)) - a pravidelné stříhání konečků, cca co 3 měsíce. Péči o vlasy si obzvlášť užívám a své vlasy na sobě i ostatních ženách vnímám, jako jednu ze zásadních předností.

Vlasové masky z Mrtvého moře jsou jednou z dalších zásad! Jelikož vlastním komplikované vlnité a velmi husté vlasy, vlasové masky mi pomáhají vlasy jednoduše rozčesat a navíc vlasy po mých oblíbených maskách nádherně voní a mají lesk!

K mým naprostým favoritům se řadí maska s granátovým jablíčkem a olivovým olejem a medem!

Co je ale dle mého názoru to největší "gro", je jednoduše extra panenský olivový olej. A teď něco k faktům:

Olivový olej je plný antioxidantů, které chrání vlasovou pokožku a poskytují vlasům sílu. Tento olej má na vlasy mnoho pozitivních účinků a považuje se za nejbezpečnější olej na vlasy.

  • Olivový olej nejenže kontroluje padání vlasů, ale také vlasy posiluje. Je totiž bohatý na vitamin E, který je nezbytný pro pleť a vlasy.
  • Olej se hluboce vstřebává do vlasových kořenů a dodává vlasům na objemu a lesku.
  • Jedním z nejlepších efektů olivového oleje je to, že čistí pokožku hlavy, eliminuje nahromaděné nečistoty a prach. Je také přirozeným antioxidantem a bez problémů odstraňuje z vlasů lupy.
  • Kromě toho tento olej zmírňuje suchost pokožky hlavy, ošetřuje drsné a suché vlasy nebo svědivou a šupinatou pokožku hlavy a navíc také dokáže zkrotit neposedné vlasy. (Což je můj případ)

A jak používám/využívám olivový olej já?

Jednou za 14 dní, si jemně nahřeju čistý extra panenský olivový olej - s ničím nemíchám a přeliju do malé misky. Určitou část olivového oleje vliju přímo na vrchní část pokožky na hlavě a jemně masíruji a dále postupuji směrem až ke konečkům a olej roztírám po celé délce vlasů. Nechám působit nejméně 2 hodiny... Pokud to vydržíte a mezitím máte možnost pracovat třeba na pc, nechte působit klidně o pár hodin déle. Výsledek se projeví. :)

Co se týče odstranění olivového oleje z vlasů - několikrát si po sobě velmi důkladně umyju vlasy šamponem (např: arganovým s minerály z Mrtvého moře nebo mým oblíbeným s oslím mlékem a levandulí), použiju masku, nechám pár minut působit a je hotovo. :) 


Vaše Pavla :)