Ajurvéda

04.10.2023

Ájurvéda, v doslovném překladu "nauka o životě", představuje nejstarší celistvý lékařský systém o zásadách zdravého způsobu života.

Vznik tohoto učení spadá do starodávného období indických posvátných písem (véd), které vznikly jako výsledek vnitřního poznání osvícených mudrců (ršijů).

Ájurvéda představuje celostní a jednoduchou formu léčebného přístupu s cílem lépe porozumět sobě samému.

Snaží se proniknout k jádru problému a odhalit skutečnou příčinu či samotný zárodek onemocnění, ať už je jeho původ v nesprávné výživě, životních návycích, dědičném zatížení, negativním myšlení nebo emocionální či energetické nerovnováze.

Ajurvéda popisuje tři základní univerzální energie, které regulují všechny přírodní procesy na úrovni makrokosmu i mikrokosmu. To znamená, že stejné energie, které působí v různých galaxiích a hvězdných systémech, působí na úrovni lidské fyziologie – v naší vlastní fyziologii. Tyto tři univerzální energie jsou známy jako tři dóši (tridóša).

Dávní ajurvédští lékaři si nakonec uvědomili potřebu zachování spojení mysli a těla a přinesli lidstvu nástroje pro připomínání a pěstování jemnějších aspektů naší lidskosti. 

Ajurvéda hledá a léčí rozpad a poruchu komplexu mysli a těla a obnovuje celistvost a harmonii u všech lidí.

Náš e-shop nabízí kosmetickou řadu, která následuje zásady Ajurvédy a pochází přímo ze Srí Lanky!

SPA CEYLON kombinuje moudrost Ajurvédy díky jemným přírodním ingrediencím a moderního designu, aby poskytl ten největší luxus z celé Ajurvédy, zejména pro zdraví, pohodu a relaxaci…

Všechny lázeňské produkty jsou vyrobeny díky těm nejlepším přírodním ingrediencím, včetně organických éterických olejů z tropického prostředí. Například z organicky pěstovaných a čerstvě slunných rostlin Aloe Vera, terapeuticky ověřených extra čistých panenských kokosových olejů, minerálních solí z Indického oceánu, bohatých na minerály a z výběrového koření Srí Lanky. 

 Veškeré obaly a design všech produktů jsou navrženy a inspirovány v duchu okolních a přírodních krás, a také přírodními zdroji země, jako jsou např.: moře, čerstvý vzduch, hory a vodopády.

Precizní postup výroby a kvality zahrnuje tradiční bylinné recepty s moderní dermatologickou vědou, která ochraňuje a dodává rostlinné výhody díky obsaženým přírodním ingrediencím, ze srílanské – vysoce výkonné domácí receptury.


>>> Mimojiné veškeré produkty od společnosti SPA CEYLON – LUXURY AYURVEDA

propagují šetrnost a dbají na ochranu životního prostředí, podporují lidská práva a jsou proti využívání dětské pracovní síly a testování na zvířatech.

• Jakékoliv zakoupené výrobky neobsahují alkohol ani žádné složky živočišného původu.

• Cejlonské lázně se aktivně podílejí a podporují venkovskou místní komunitu Srí Lanky, a to prostřednictvím několika projektů i komunitních obchodů, což zahrnuje tzv. "program čistého Aloe Vera," který je v provozu ve vyprahlé zóně Kalpitiya, na severozápadním pobřeží ostrova.

• Tento projekt je zřízen ve spolupráci s nadací na ochranu mořských a pobřežních zdrojů a je pravděpodobně jedinou organizovaně rozsáhlou a organickou kultivací Aloe Vera v zemi.

• Projekt také umožňuje sklizeň čerstvě udržitelných rostlin Aloe Vera a důležitých složek při výrobě formulací pro SPA CEYLON – LUXURY AYURVEDA.

• Samotná rostlina Aloe Vera je známá pro své silné uklidňující, hojivé a regenerační vlastnosti. Také je považována za nezbytnou součást místních rituálů v oblasti zdraví a pohody od dob starověkých království.

Spa Ceylon, která se inspirovala těmito starodávnými postupy, vyvinula kompletní řadu produktů na bázi aloe, obohacených o 100% čistého organicky pěstovaného čerstvého gelu Aloe Vera, pocházející právě výhradně z jejich projektu komunitního obchodu.